EasySail, s.r.o.

Martin Ducháč

Martin Ducháč      Za 32 let co běhám po světě jsem jako řada z Vás vyzkoušel řadu sportů. S rodiči jsme bydleli blízko Adršpašských skal, takže jsem logicky začínal horolezectvím. Pak přišlo potápění, sjezdové lyžování, windsurfing, létání na padáku, horské kolo, ultralehká letadla, … Až jednou jsem měl to štěstí a mohl se svézt na legendární plachetnici NIKE I., se kterou Richard Konkolski obeplul svět a bylo jasno. Jednou pro vždy jsem se zamiloval do jachtingu! Od toho dne jsem se snažil plout po moři kdykoliv to bylo možné. Středozemní moře, Kanárské ostrovy, Karibik, USA, Atlantik, ...
     Nejsem žádný boháč a tak asi i proto během jedné plavby vznikla myšlenka sestrojit po vzoru populárních ultralehkých letadel malou plachetnici, kterou by si mohl koupit každý. Šlo mi o to sestrojit ultralehkou loď, která by byla pevná, snadno transportovatelná, levná, s velkou nosností a plochou paluby, a která by plavebními vlastnostmi potěšila jak zkušeného jachtaře tak naprostého začátečníka. Na první pohled se zdálo neřešitelné zkombinovat tolik různých požadavků, ale díky konstruktérské zručnosti celé řady profesionálů se nám po dvou letech práce podařilo takovou loď postavit a na jaře roku 2000 přeplout Atlantický oceán na katamaranu SECTOR - nejlehčí lodi v jachtařské historii přeplaveb oceánu.
     Během této plavby jsme si "na vlastní kůži" ověřili, jak je konstrukce EasySailu skvělá. Loď splnila a dokonce dalece předčila všechna naše očekávání a proto jsme její pětimetrovou variantu připravili pro prodej. Velice nás těší živý zájem a kladné zkušenosti Vás, zákazníků!
S pozdravem Martin Ducháč

Zavři okno